3SU11501HA203CH0
Siemens
Prodotto No:
3SU11501HA203CH0
Descrizione:
EMERG-STOP, PUSH PULL RED MH CAP
Guida per l'utente
Reset Operation Pull
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Spring Terminal
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia
Current Rating (Amps) 10A (AC/DC)
Circuit SPST-NC
Mounting Type Panel Mount, Front
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Includes -
Series 3SU1
Voltage Rating - DC 500 V
Switch Function On-Off
Voltage Rating - AC 500 V