400BXC2.2M10X9
Rubycon
Prodotto No:
400BXC2.2M10X9
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series BXC
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 2.2 µF