400MXT180MEFCSN22X25
Rubycon
Prodotto No:
400MXT180MEFCSN22X25
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
ALUM CAP SNAP IN
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 980 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series MXT
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.372 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 180 µF