Casa / Crystals / 416F4061XAKT
minImg
416F4061XAKT
CTS-Frequency Controls
Prodotto No:
416F4061XAKT
Descrizione:
CRYSTAL 40.6100MHZ 8PF SMD
Guida per l'utente
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Frequency Stability ±15ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Mfr CTS-Frequency Controls
Frequency 40.61 MHz