42T0155-00P
Laird-Signal Integrity Products
Prodotto No:
42T0155-00P
Descrizione:
FERRITE CORE TOROID 2.157UH 42
Guida per l'utente
Inductance Factor (Al) 2.157 µH
Effective Area (Ae) mm² 2.185
Tolerance ±25%
Material 42
Core Type Toroid
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Effective Length (le) mm 9.165
Series -
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 20.029
Length -
Gap Ungapped
Mfr Laird-Signal Integrity Products
Height 0.100" (2.54mm)
Package Bulk
Initial Permeability (µi) 7500
Width -
Finish Parylene
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹ 4.194
Diameter 0.155" (3.94mm)