4540N101J602LE
Knowles Novacap
Prodotto No:
4540N101J602LE
Produttore:
Knowles Novacap
Descrizione:
CAP CER 100PF 6KV C0G/NP0 RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.676" (17.18mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.480" (12.20mm)
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.598" L x 0.402" W (15.20mm x 10.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Knowles Novacap
Capacitance 100 pF