4540N121J602LE
Knowles Novacap
Prodotto No:
4540N121J602LE
Descrizione:
CAP CER 120PF 6KV C0G/NP0 RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.676" (17.18mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.480" (12.20mm)
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.598" L x 0.402" W (15.20mm x 10.20mm)
Mfr Knowles Novacap
Capacitance 120 pF