4SW220M2.9X7.3
Rubycon
Prodotto No:
4SW220M2.9X7.3
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 4V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.114" (2.90mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 9mOhm
Ratings -
Series PC-CON, SW
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Rubycon
Capacitance 220 µF