Casa / TVS Diodes / 5.0SMLJ28AHE3-TP
minImg
5.0SMLJ28AHE3-TP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
5.0SMLJ28AHE3-TP
Pacchetto:
SMC (DO-214AB)
Descrizione:
Interface
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 110A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC (DO-214AB)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V