Casa / Oscillators / 516T16015ITR
minImg
516T16015ITR
CTS-Frequency Controls
Prodotto No:
516T16015ITR
Descrizione:
XTAL OSC TCXO 16.0000MHZ SNWV
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±1.5ppm
Current - Supply (Max) 2mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series 516
Function -
Type TCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.8V
Output Clipped Sine Wave
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 16 MHz