5180-4PG-318
Conxall/Switchcraft
Prodotto No:
5180-4PG-318
Descrizione:
CONN RCPT MALE 4POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.180" ~ 0.200" (4.57mm ~ 5.08mm)
Backshell Material, Plating Polyamide (PA), Nylon
Insert Material -
Ingress Protection Weathertight
Voltage Rating 600V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) -
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert -
Mfr Conxall/Switchcraft
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Plastic
Operating Temperature -40°C ~ 115°C