520C602T200BE2B
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
520C602T200BE2B
Descrizione:
CAP ALUM 6000UF 200V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.187" (131.75mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.875" (22.23mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 520C
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 6000 µF