550592T300DE2D
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
550592T300DE2D
Descrizione:
CAP ALUM 5900UF 300V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.217" (132.51mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 300 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.024" Dia (76.81mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 550
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 5900 µF