Casa / Oscillators / 580N50005IAT
minImg
580N50005IAT
CTS-Frequency Controls
Prodotto No:
580N50005IAT
Descrizione:
XTAL OSC VCTCXO 50.0000MHZ SNWV
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±5ppm
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Frequency Stability ±500ppb
Current - Supply (Max) 6mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series 580
Function Amplitude Control
Type VCTCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output Clipped Sine Wave
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 50 MHz