Casa / Oscillators / 589S288X2CTT
minImg
589S288X2CTT
CTS-Frequency Controls
Prodotto No:
589S288X2CTT
Descrizione:
XTAL OSC TCXO 28.8000MHZ HCMOS
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Frequency Stability ±140ppb
Current - Supply (Max) 6mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series 589
Function -
Type TCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 5V
Output HCMOS
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 28.8 MHz