5900-823-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
5900-823-RC
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 82MH 79MA 65 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 92mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 79 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.453" Dia x 0.900" L (11.51mm x 22.86mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 65Ohm Max
Inductance 82 mH