5KP220CA-HR
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
5KP220CA-HR
Produttore:
Littelfuse Inc.
Pacchetto:
P600
Descrizione:
TVS DIODE 220VWM 371.1VC P600
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 244V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 5KP-HR
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 371.1V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 220V