5KP33A-HRA
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
5KP33A-HRA
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC P600
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 95.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 5KP-HRA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V