5OQ472KAHAA
KYOCERA AVX
Prodotto No:
5OQ472KAHAA
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 4700PF 500V Y5P RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4700 pF