5SQ222MADAK
KYOCERA AVX
Prodotto No:
5SQ222MADAK
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 2200PF 500V Y5U RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2200 pF