60R160XMR
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
60R160XMR
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
PTC RESET FUSE 60V 1.6A RADIAL
In magazzino : 905
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 60V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.6 A
Height - Seated (Max) 0.850" (21.60mm)
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 40 A
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.600" Dia x 0.122" T (15.24mm x 3.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 220 mOhms
Series POLY-FUSE®, 60R
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 90 mOhms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 3.2 A