60R300XF
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
60R300XF
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
PTC RESET FUSE 60V 3A RADIAL
In magazzino : 1351
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 60V
Current - Hold (Ih) (Max) 3 A
Height - Seated (Max) 1.154" (29.30mm)
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 40 A
Lead Spacing 0.402" (10.20mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.910" Dia x 0.122" T (23.11mm x 3.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 100 mOhms
Series POLY-FUSE®, 60R
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 40 mOhms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 6 A