62O101MBCCA
KYOCERA AVX
Prodotto No:
62O101MBCCA
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 100PF 400VAC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 400VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y2
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 pF