Casa / Oscillators / 636L3C007M37280
minImg
636L3C007M37280
CTS-Frequency Controls
Prodotto No:
636L3C007M37280
Descrizione:
XTAL OSC XO 7.3728MHZ HCMOS TTL
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 16mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series 636
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS, TTL
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 7.3728 MHz