6.3SEV3300M16X16.5
Rubycon
Prodotto No:
6.3SEV3300M16X16.5
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V SMD
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.2 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series SEV
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.38 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 3300 µF