6EP13315BA10
Siemens
Prodotto No:
6EP13315BA10
Produttore:
Siemens
Descrizione:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 31W
In magazzino : 107
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DC Voltage - Input (Max) 300V
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.3A
AC Voltage - Input 100 ~ 230 VAC, 85 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min) 110V
Efficiency 86%
Mfr Siemens
Features Adjustable Output, IP20, Universal Input
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type AC or DC
Applications Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, cCSAus, CE, CSA, cUL, cULus, UL
Voltage - Output 1 24V
Size / Dimension 3.94" L x 1.18" W x 3.15" H (100.0mm x 30.0mm x 80.0mm)
Number of Outputs 1
Series 6EP1
Power (Watts) 31W