6LS331KNECM
KYOCERA AVX
Prodotto No:
6LS331KNECM
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 330PF 2KV Y5P RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 330 pF