701W-20/37
Qualtek
Prodotto No:
701W-20/37
Descrizione:
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL SLDR
Ingress Protection -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 27.20mm x 19.80mm
Approval Agency CSA, UL, VDE
Termination Solder Eyelet
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series 701W
Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC
Panel Thickness 0.079" (2.00mm)
Current Rating - Appliance Inlet 10A
Connector Style IEC 320-C14
Mfr Qualtek
Connector Type Receptacle, Male Blades
Accomodates a Fuse No
Features -
Filter Type Unfiltered - Commercial
Package Bulk
Switch Features -
Current Rating - Filter -
Base Product Number 701W-20