701W-25/28
Qualtek
Prodotto No:
701W-25/28
Descrizione:
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Ingress Protection -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 27.50mm x 20.00mm
Approval Agency CSA, UL, VDE
Termination Quick Connect - 0.189" (4.8mm)
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Material Flammability Rating -
Product Status Obsolete
Current Rating - Circuit Breaker -
Series 701W
Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC
Panel Thickness 0.098" (2.50mm)
Current Rating - Appliance Inlet 10A