Casa / Memory / 70V5388S166BC8
minImg
70V5388S166BC8
Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
70V5388S166BC8
Pacchetto:
256-CABGA (17x17)
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 166 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 64K x 18
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 256-CABGA (17x17)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 3.2 ns
Memory Size 1.125Mbit
Package / Case 256-LBGA
Technology SRAM - Quad Port, Synchronous
Voltage - Supply 3.15V ~ 3.45V