715P33296JA3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
715P33296JA3
Descrizione:
CAP FILM 3300PF 10% 600VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.610" (15.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.319" Dia x 0.701" L (8.10mm x 17.80mm)
Series Orange Drop® 715P
Voltage Rating - DC 600V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 3300 pF