715P473912MD3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
715P473912MD3
Descrizione:
CAP FILM 0.047UF 10% 1.2KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 1.051" (26.70mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.094" (27.80mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.740" Dia x 1.650" L (18.80mm x 41.90mm)
Series Orange Drop® 715P
Voltage Rating - DC 1200V (1.2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 475V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.047 µF