716P271320KA3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
716P271320KA3
Descrizione:
CAP FILM 270PF 3% 2KVDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.642" (16.30mm)
Tolerance ±3%
Lead Spacing 0.657" (16.70mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.850" L x 0.260" W (21.60mm x 6.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Orange Drop® 716P
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 500V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 270 pF