73E6R082J
CTS Resistor Products
Prodotto No:
73E6R082J
Pacchetto:
2010
Descrizione:
RES 0.082 OHM 5% 1W 2010
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 82 mOhms
Series 73Ex
Power (Watts) 1W