73L6R62G
CTS Resistor Products
Prodotto No:
73L6R62G
Pacchetto:
2010
Descrizione:
RES 0.62 OHM 2% 3/4W 2010
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 620 mOhms
Series 73Lx
Power (Watts) 0.75W, 3/4W