73M2AR001F
CTS Resistor Products
Prodotto No:
73M2AR001F
Pacchetto:
2512
Descrizione:
RES 0.001 OHM 1% 2W 2512
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 1 mOhms
Series 73M2A
Power (Watts) 2W