73M3AR0025F
CTS Resistor Products
Prodotto No:
73M3AR0025F
Pacchetto:
2725
Descrizione:
RES 0.0025 OHM 1% 3W 2725
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.268" L x 0.256" W (6.80mm x 6.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2725
Resistance 2.5 mOhms
Series 73M3A
Power (Watts) 3W