73M5R020F
CTS Resistor Products
Prodotto No:
73M5R020F
Pacchetto:
4527
Descrizione:
RES 0.02 OHM 1% 5W 4527
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.449" L x 0.272" W (11.40mm x 6.90mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 4527
Resistance 20 mOhms
Series 73M5
Power (Watts) 5W