73WE7R036F
CTS Resistor Products
Prodotto No:
73WE7R036F
Pacchetto:
2512
Descrizione:
RES 0.036 OHM 1% 2W 2512 WIDE
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 36 mOhms
Series 73WEx
Power (Watts) 2W