73WL6R051J
CTS Resistor Products
Prodotto No:
73WL6R051J
Descrizione:
RES 0.051 OHM 5% 1W 2010 WIDE
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 51 mOhms
Series 73WLx
Power (Watts) 1W