Casa / Fuses / 74-5SG10A
minImg
74-5SG10A
NTE Electronics, Inc
Prodotto No:
74-5SG10A
Descrizione:
FUSE GLASS 10A 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Response Time Slow Blow
Color -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 10 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 20A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V