Casa / Fuses / 74-LPM-20A
minImg
74-LPM-20A
NTE Electronics, Inc
Prodotto No:
74-LPM-20A
Descrizione:
FUSE AUTO 20A 32VDC BLADE MINI
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Response Time Fast Blow
Color Yellow
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 20 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.433" L x 0.118" W x 0.358" H (11.00mm x 3.00mm x 9.10mm)
Product Status Active
Series -
Voltage Rating - DC 32 V