74F148PC
onsemi
Prodotto No:
74F148PC
Pacchetto:
16-PDIP
Descrizione:
IC PRIORITY ENCOD 1 X 8:3 16DIP
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Independent Circuits 1
Circuit 1 x 8:3
Mounting Type Through Hole
Voltage Supply Source Single Supply
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-PDIP
Series 74F
Type Priority Encoder
Package / Case 16-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr onsemi
Package Tube
Current - Output High, Low 1mA, 20mA