74F14SCX
onsemi
Prodotto No:
74F14SCX
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
14-SOIC
Descrizione:
IC INV SCHMITT 6CH 1-IN 14SOIC
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Max Propagation Delay @ V, Max CL 10.5ns @ 5V, 50pF
Logic Type Inverter
Mounting Type Surface Mount
Input Logic Level - Low 1.1V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 14-SOIC
Series 74F
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Input Logic Level - High 2V
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Number of Inputs 1
Mfr onsemi
Features Schmitt Trigger
Number of Circuits 6
Package Tape & Reel (TR)
Current - Output High, Low 1mA, 20mA