74F158APC
onsemi
Prodotto No:
74F158APC
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
16-PDIP
Descrizione:
IC MULTIPLEXER 4 X 2:1 16DIP
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Independent Circuits 1
Circuit 4 x 2:1
Mounting Type Through Hole
Voltage Supply Source Single Supply
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-PDIP
Series 74F
Type Multiplexer
Package / Case 16-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr onsemi
Package Tube
Current - Output High, Low 1mA, 20mA