74F163ASC
onsemi
Prodotto No:
74F163ASC
Pacchetto:
16-SOIC
Descrizione:
IC BINARY COUNTER 4-BIT 16SOIC
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Number of Bits per Element 4
Count Rate 120 MHz
Logic Type Binary Counter
Trigger Type Positive Edge
Mounting Type Surface Mount
Direction Up
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-SOIC
Series 74F
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 4.5 V ~ 5.5 V