74F323PC
onsemi
Prodotto No:
74F323PC
Pacchetto:
20-PDIP
Descrizione:
IC REGISTER SHIFT/STOR 20-DIP
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Number of Bits per Element 8
Output Type Tri-State
Logic Type Register, Bidirectional
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 20-PDIP
Series 74F
Function Universal
Package / Case 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V