74F821SC
onsemi
Prodotto No:
74F821SC
Pacchetto:
24-SOP
Descrizione:
IC FF D-TYPE SNGL 10BIT 24SOP
Guida per l'utente
Clock Frequency 150 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Max Propagation Delay @ V, Max CL 9.5ns @ 5V, 50pF
Current - Quiescent (Iq) 100 mA
Number of Bits per Element 10
Output Type Tri-State, Non-Inverted
Trigger Type Positive Edge
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 24-SOP
Series 74F
Function Standard
Type D-Type
Package / Case 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr onsemi
Number of Elements 1
Package Tube
Current - Output High, Low 3mA, 24mA