74F841SPC
onsemi
Prodotto No:
74F841SPC
Pacchetto:
24-PDIP
Descrizione:
IC LATCH TRANSP 10BIT 24-DIP
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Output Type Tri-State
Logic Type D-Type Transparent Latch
Independent Circuits 1
Circuit 10:10
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 24-PDIP
Series 74F
Package / Case 24-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr onsemi
Delay Time - Propagation 2.5ns
Package Tube
Current - Output High, Low 3mA, 24mA