74F86SCX
onsemi
Prodotto No:
74F86SCX
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
14-SOIC
Descrizione:
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14SOIC
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Max Propagation Delay @ V, Max CL 7ns @ 5V, 50pF
Logic Type XOR (Exclusive OR)
Mounting Type Surface Mount
Input Logic Level - Low 0.8V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 14-SOIC
Series 74F
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Input Logic Level - High 2V
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Number of Inputs 2
Mfr onsemi
Features -
Number of Circuits 4
Package Tape & Reel (TR)
Current - Output High, Low 1mA, 20mA